Szukamy mieszkania

Nareszcie udało się nam uzyskać zdolność kredytową. Bardzo długo walczyliśmy o możliwość uzyskania kredytu.  Nie było to łatwe, gdyż banki wcale się nie śpieszą z podjęciem decyzji. Teraz na szczęście   możemy zacząć szukać mieszkania, w którym zamieszkamy z naszym nowo narodzonym dzieckiem.

Jakiego mieszkania szukamy?

Nasz pierwszy pomysł to było mieszkanie dwupokojowe. Ceny takich mieszkań są całkiem przystępne. Jednak po namyśle stwierdziliśmy, że gdy kupimy mieszkanie dwupokojowe to nasz salon będzie musiał być jednocześnie naszą sypialnią. Takie rozwiązanie na dłuższą metę może być męczące. Dlatego też stwierdziliśmy, że lepszym rozwiązaniem będzie mieszkanie trzypokojowe. Wtedy dzieci będą miały swój kąt, my będziemy mieli sypialnie, a salon zostanie przestrzenią wspólną. Wszyscy będą zadowoleni.

Gdzie będziemy szukać mieszkania

W pierwszej chwili chcieliśmy szukać mieszkania na Ochocie, Woli lub Ursusie. Jednak, gdy sprawdziliśmy jaka jest cena za metr kwadratowy, to się okazało, że nie stać nas na tak duży kredyt. Jest tam za duża cena  jak dla nas za nowe mieszkania Targówek, Białołęka czy nawet Praga Południe są atrakcyjniejsze pod względem cenowym. Wstępnie zarezerwowaliśmy mieszkanie na Targówku. Jest to mieszkanie trzypokojowe z aneksem kuchennym. Do tego jest miejsce w garażu podziemnym. Niedaleko jest przedszkole, szkoła i przychodnia. Mam nadzieję, że uda nam się tam zamieszkać i powoli układać sobie życie w nowym miejscy. Obyśmy tylko dostali kredyt na to mieszkanie.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*